Nastrojowe Rozmowy

Bo rozmawiać warto jest!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2020-10-28 16:04:36

grabskaa
New member
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

ogrzewanie w domkach holenderskich

Czy instalacje odpowiedzialne za wytwarzanie ciepła w takich mobilnych domkach są efektywne?
Chodzi o to, czy biorąc pod uwagę zużycie energii - albo innego paliwa - można liczyć na komfortowe temperatury. Kwestia kosztów i efektywności. Zastanawiam się, czy kupić taki domek holenderski w wariancie całorocznym - i kwestia eksploatacji w sezonie zimowym ma tu spore znacznie. A na https://www.holidaysport.pl/domki-holen … aloroczne/ raczej brakuje podobnych zestawień i danych.
Może ktoś dysponuje jakimiś wyliczeniami albo własnym przykładem?

Ostatnio edytowany przez grabskaa (2020-11-02 14:23:51)

#2 2020-12-10 14:50:08

mariokik
Member

Re: ogrzewanie w domkach holenderskich

też zawsze marzył mi się domek holenderski! super sprawa, ale co do pytania to niestety nie wiem i nie jestem w stanie Ci pomóc img/smilies/sad

#3 2021-01-10 17:00:32

tomek332
Member

Ja nie znam się na remontach, szczególnie gdy zostalam z tematem sama. Dobrze że miałam po ręką fachowców którzy doradzili mi rozdzielacze do ogrzewania podłogowego . To hurtownia hydrauliczna i instalacyjna, ma ona bardzo duzy wybór i otzrymałam tez od nich wspaniała pomoc w odpowiednim wyborze części. Dali świetne wskazówki, polecam każdemu.

#4 2021-02-17 00:04:17

Bodzio12
Member

W przypadku paneli fotowoltaicznych warto skorzystać z pomocy fotowoltaika Poznań, ponieważ moim zdaniem są to najlepsi specjaliści w swojej branży. Wykonali dla mnie projekt oraz zamontowali panele fotowoltaiczne na moim dachu.

#5 2021-05-18 17:26:05

moniq08
Member

W kwestii ogrzewania to może warto wykorzystać fotowoltaikę i ogrzewanie na prąd? Takie połącznie wydaje się być bardzo efektywne i przyjazne dla środowiska. Również w takim pakiecie stosuje się pompy ciepła, które też jedyne co muszą mieć do prąd do grzałek, więc prąd, który możecie sobie sami wytworzyć. Jak będą interesować was pompy ciepła to zerknijcie na stronę https://erco-pompyciepla.pl/ Tu będziecie mogli znaleźć specjalistów od takich urządzeń i instalacji - super sprawa według mnie.

Stopka forum