Nastrojowe Rozmowy

Bo rozmawiać warto jest!

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2020-08-17 17:12:13

motoryzacyjnyr
New member
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Jak kupować używane auto? poradnik :)

Kupno auta wymaga dokładnego przeanalizowania tego, czego potrzebujemy i jaki budżet posiadamy. Wybranie najlepszego samochodu dla siebie nie jest łatwym zadaniem, a szeroki wybór przyprawia o zawrót głowy. Jak kupować używane auto? O czym warto pamiętać? Czym się kierować podczas zakupu?

Po pierwsze budżet
Pierwszym krokiem, który jest niezwykle ważny przed kupnem auta używanego, jest określenie budżetu, jaki obieramy na ten cel. Niezwykle ważne jest to, aby nie przeznaczać na zakup całej kwoty, gdyż pieniądze będą także potrzebne później (rejestracja samochodu i ubezpieczenie). Okazuje się, że im starsze używane auto kupimy, tym więcej pieniędzy możemy potrzebować na jego naprawę. Pamiętajmy o tym, że zazwyczaj używane samochody wymagają niekiedy poważniejszych napraw.

Najlepszy wybór

Kolejnym aspektem, o którym trzeba pamiętać, jest dobranie modelu auta do własnych oczekiwań. Nie kierujmy się emocjami, tylko dokładnie przeanalizujmy to, do czego potrzebować będziemy samochodu i kto będzie z niego korzystał. Rodzina z dziećmi wybierze inny samochód niż singiel, czy też młode osoby. Samochód kupujemy dla siebie, dlatego powinien on sprostać naszym potrzebom i wzbudzać zadowolenie. Oglądając marki aut nie warto ograniczać się jedynie do jednego modelu – postawmy na większą otwartość, gdyż dzięki temu wyszukamy ciekawe okazje. Jeśli interesuje nas określone marka, zapoznajmy się z nią dokładniej i poszukajmy o niej przydatnych informacji.

Poszukiwania wymarzonego auta
Oferty sprzedaży samochodów znajdziemy na wielu stronach internetowych, także w prasie czy serwisach z ogłoszeniami. Decydując się na auto dosyć młode, warto poszukać stron internetowych dilerów, którzy oferują ciekawe i sprawdzone rozwiązania. Oczywiście nie należy korzystać tylko z jednego źródła wiedzy. Zapytajmy znajomych o ich doświadczenia, poszukajmy kogoś, kto ma rozeznanie w tej kwestii i z chęcią nam pomoże. Być może ktoś z rodziny ma samochód na sprzedaż w dobrym stanie, dlatego nie bójmy się pytać.
Ogłoszenia warto przeglądać przez kilka dni, dokładnie analizując konkretne kwestie. Zauważyć należy, że zazwyczaj najlepsze auta zakupimy od osoby prywatnej. Niedoświadczone osoby staną bowiem przed nie lada wyzwaniem, decydując się na oferty handlarzy aut.
kupowanie używanego auta

https://www.prodig-tech.pl/wp-content/uploads/2020/02/uzywane-auto.jpg

Okoliczne oferty
Analizując oferty sprzedaży aut, najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na samochody w pobliżu miejsca zamieszkania. Pamiętajmy o tym, że najczęściej nie warto jechać przez pół kraju w poszukiwaniu auta, gdyż ostatecznie stracimy sporo nerwów i pieniędzy. Ciekawą opcją jest zatem postawienie na okoliczne miasteczka, gdzie w jednym dniu możemy obejrzeć nawet kilka aut. Dzięki temu możliwe jest również podjechanie danym autem do sprawdzonego mechanika, który sprawdzi stan techniczny, a także dokładne przemyślenie zakupu.
Auta wystawione na sprzedaż w komisie dają nam okazję do obejrzenia wielu modeli, jednak w tym miejscu nie poznamy właściciela samochodu. Pełną odpowiedzialność za sprzedaż auta ponosi natomiast profesjonalista, co jest pewną zaletą.

Miernik lakieru

Jednym z ważniejszych parametrów, o których warto pamiętać podczas kupna używanego auta, jest miernik lakieru. Osoba sprzedająca powinna się na to zgodzić – jeśli będzie wyrażać sprzeciw, to znak, że coś jest nie tak. Pomiary wykonać należy w odstępach ok. 10 – 15 cm w dwóch osiach. Ciekawym rozwiązaniem będzie zatem porównanie symetryczne, przykładowo lewej strony z prawą. W tych miejscach grubość lakieru powinna kształtować się podobnie.
Okazuje się, ze na dachu lakier może być nieco cieńszy (mniejsze narażenia na odpryski). Jeśli chodzi o oryginalną grubość lakieru, wynosi ona około 100 – 140 um. W nowszych autach coraz częściej stosuje się jednak cieńsze lakiery (nawet od 70 um). Warto zauważyć, że ten miernik oscylujący w granicach 200 um oznaczać może kilkukrotnie większą warstwę lakieru.
Powodzenia!

Offline

 

#2 2020-11-20 00:54:03

adam3332676
Member
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Re: Jak kupować używane auto? poradnik :)

Kilka tygodni temu mój bardzo dobry znajomy polecił mi bardzo fajne auto. Ja na pewno te auto kupię bo ono jest rewelacyjne. Muszę tylko uzbierać pieniądze na ten samochód.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo