Nastrojowe Rozmowy

Bo rozmawiać warto jest!

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2020-12-29 15:55:54

ceriser673
New member
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Muzyka rockowa

Muzyka rockowa jest ogólną nazwą dla wielu popularnych stylów muzycznych. Słowo "rock" (w języku angielskim "rocking", "rocking", "rocking") wskazuje w tym przypadku na typowe doznania rytmiczne związane z określoną formą ruchu, przez analogię z rollem, twistem, swingiem, shake'em... Takie cechy muzyki rockowej jak użycie elektrycznych instrumentów muzycznych, samowystarczalność twórcza (dla muzyków rockowych charakteryzuje się wykonywaniem własnych kompozycji), są drugorzędne i często mylące. Z tego powodu kwestionuje się przynależność niektórych stylów muzycznych do rocka.

Takie subkultury jak teddy-boys, mods, hippisi, punkowie, metalowcy, goci, emo, indie rockowcy, grunge, ska, są nierozerwalnie związane z niektórymi gatunkami muzyki rockowej.

Muzyka rockowa ma wiele kierunków: od dość "lekkich" gatunków, takich jak taneczny rock 'n' roll, z którego wywodzi się ten kierunek (w pewnym sensie można uznać za rock - kierunek rock 'n' rolla), pop-rock, Brit-pop, po brutalne i agresywne gatunki - death metal i grindcore. Treść piosenek jest zróżnicowana: od lekkich i swobodnych po ciemne, głębokie i filozoficzne. Muzyka rockowa jest często przeciwstawiana muzyce pop i tak zwanym "popsom". Nieco wyraźniej można powiedzieć o tzw. "muzycznej ekspresji", która ze względu na zwiększoną - w porównaniu z innymi gatunkami muzyki - dynamikę wykonania (według różnych źródeł od 110 do 155 dB) jest szczególna dla wielu stylów (kierunków) rockowych, Ponieważ nawet dźwięk dużej orkiestry symfonicznej mieści się w granicach 85dB i rzadko osiąga 115dB (tylko style muzyczne wykorzystujące dźwięk elektroakustyczny mogą "rywalizować" w głośności), Rockerzy jako pierwsi zagrali w kasynie : /Kasynogryautomaty. pl/]   
Korzenie muzyki rockowej tkwią w bluesie, z którego wyłoniły się pierwsze gatunki rockowe, rock and roll i rockabilly. Pierwsze podgatunki muzyki rockowej pojawiły się w ścisłym związku z ówczesną muzyką ludową i pop, przede wszystkim folk, country, skiffle i music-hall. W okresie istnienia muzyki rockowej starała się łączyć ją z niemal każdym możliwym gatunkiem muzyki - z muzyką akademicką (art-rock, pojawił się pod koniec lat 60. i później sympho-metal), jazzem (jazz-rock, pojawił się pod koniec lat 60. - na początku lat 70.), muzyką latynoską (latino-rock, pojawił się pod koniec lat 60.), indyjską (raga-rock, pojawił się w połowie lat 60.). W latach 60-70. pojawiły się prawie wszystkie najważniejsze podgatunki muzyki rockowej, ważniejsze z nich, poza wymienionymi - hard rock, punk rock, rockowa awangarda. Na przełomie lat 70. i 80. pojawiły się takie gatunki muzyki rockowej jak postpunk, new wave, rock alternatywny (ale pod koniec lat 60. pojawili się wczesni przedstawiciele tego gatunku), hardcore (główny podgatunek punk rocka), a później ekstremalne podgatunki metalu - death metal, black metal. W latach 90. szeroko rozwinęły się gatunki grunge (pojawił się w połowie lat 80.), brit-pop (pojawił się w połowie lat 60.), alternative metal (pojawił się pod koniec lat 80.).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo